Paskutiniai labiausiai įsiminę TOP 3 filmai Vol. 2

filmų trejetukas

Antrasis pastaruoju metu matytų ir įspūdį palikusių filmų trejetukas. Visų jų trumpi aprašymai, anonsai ir apžvalgos, rekomendacijos.

La La Land / Kalifornijos svajos (2016) Drama / romantinė komedija / miuziklas

Veiksmas vyksta Los Andžele, kur siekdami savo svajonių išsipildymo susitinka, o vėliau vienas kitą pamilsta pradedanti aktorė ir džiazo pianistas. Ne pirmą kartą kartu pagrindinius vaidmenis atlieka Emma Stone ir Ryan Gosling – jų pora ekrane tikrai labai gražiai dera. Filmas laimėjo begalę apdovanojimų, vien ko vertos 6 Oskarų statulėlės, ypač geriausio režisieriaus ir geriausios aktorės kategorijose! Apskritai, Damien Chazelle yra be galo talentingas ir jau savo aiškų braižą turintis režisierius. Kiek teko pastebėti, muzika bei muzikos garsai jo juostose yra labai akcentuojami ir tiesiog genialiai įtraukiami į visą pasakojimo eigą. Prieš keletą metų peržiūrėtas Chazelle režisuotas Whiplash / Atkirtis (2014) irgi paliko didžiulį įspūdį ir nepaprastai patiko. Sunku net įsivaizduoti, kokių stebuklų iš jo bus galima tikėtis ateityje…

Pats filmas ir ne viena jo scena jau pačioje pradžioje užima kvapą. Visos tos spalvos bei jų deriniai, išdėstymas, kadrai ir kompozicijos visiškai prikausto, bežiūrint dėmesys pilnai sukoncentruojamas į besiskleidžiančią istoriją. Atitraukti žvilgsnį nuo ekrano buvo gaila net trumpam, kad tik nepraleisti kokios detalės. :) Pasirinktas miuziklo žanras taip pat labai čia tiko ir dar labiau išpildė filmą bei jo viziją.

Juostos atmosfera man itin priminė gyvo teatro aplinką, o visas filmas – tuos garsiuosius klasikinius amerikiečių miuziklus, ypač Singin’ in the Rain / Dainuojantys lietuje (1952) su Gene Kelly. Tikras senosios kartos (old-school) romantinis miuziklas. Gana akivaizdu, iš kur buvo semtasi įkvėpimo! Man patiko absoliučiai viskas, net pasirinkta pabaiga, kitokios nelabai ir įsivaizduočiau, nuo pat pradžių kažko panašaus buvo galima tikėtis. Tai tik padarė dar didesnį įspūdį. Puiki aktorių vaidyba, garso takelis, stilistika, papasakota istorija… Tikrai planuoju kada nors peržiūrėti dar kartą. :)))

Labai rekomenduoju!

It’s a Mad, Mad, Mad, Mad World / Tas beprotiškas, beprotiškas pasaulis (1963) Nuotykių / veiksmo komedija

Bėgdamas nuo persekiotojų, į mirtiną avariją pakliūva policijai žinomas nusikaltėlis. Jam padėti sustojusiems vairuotojams, prieš mirdamas, dar spėja papasakoti apie paslėptą turtą – pinigus. Lenktyniaudami vieni su kitais, o kartu ir su juos slapta sekančia policija, visi istorijos dalyviai bando pirmi patekti į lobio užkasimo vietą ir pasisavinti turtus. Veikėjų nuotykiai prasideda jau nuo pat pirmųjų kadrų, o po to taip ir nesustoja. 

Prieš kiek daugiau nei pusę amžiaus kino ekranuose pasirodžiusi ir kritikų bei žiūrovų išliaupsinta, ši milžiniško dydžio ir trukmės (visas filmas trunka ilgiau nei 3 valandas!) veiksmo ir nuotykių komedija ilgainiui tapo kultine. Didžiulis to meto aktorių kolektyvas, aibė įvairiausių įvykių, juokelių, šalutinių siužeto vingių ir besikeičiančių scenų. Tikras balaganas teigiama prasme – tiek daug visko jame yra! Tačiau kaip tik todėl filmas neprailgsta ir nėra monotoniškas. O vėliau, įkvėpti juostos sėkmės, pagal tą pačią idėją (komiška pinigų paieška) buvo sukurti ir kiti panašaus tipo filmai, pvz., Rat Race / Žiurkių lenktynės (2001).

Labai gyvybingas ir linksmas filmas. Be galo patiko ir įsiminė tai, kaip kai kuriose scenose buvo nufilmuoti nedidelių vaidmenų aktoriai. Kartais užtekdavo vien jų veido išraiškos ar kūno judesių, kad toms filmo vietoms suteiktų papildomų spalvų ir pridėtų dar daugiau komiškumo. Vienos geriausių pavyzdžių – visos scenos iš lėktuvų valdymo bokšto. Jei nuspręsite pažiūrėti šį filmą, nepraleiskite tų momentų! ;)

Rekomenduoju!

Chinatown / Kinų kvartalas (1974) Neo-noir / drama / detektyvas

Privačia praktika besiverčiantis detektyvas yra nusamdomas ištyrinėti iš pirmo žvilgsnio eilinę neištikimybės bylą. Viskas netikėtai komplikuojasi, kai jis staiga susiduria su žmogžudyste, valstybinės žemės privatizavimu ir aukšto rango valdininkų papirkinėjimu. Nesutikdamas palikti šios bylos ramybėje ir rizikuodamas sulaukti daugybės nemalonumų, jis toliau tęsia savo tyrimą, kol galiausiai atskleidžia didžiulį sąmokslą.

Trys kino milžinai: Jack Nicholson, Faye Dunaway, Roman Polanski ir jų talento dėka sukurtas šedevras. Savo žanro, taip pat ir viso XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio, klasika. Iškart įtraukianti ir sumaniai papasakota detektyvinė istorija, tobulai parinkti visi pagrindinių personažų aktoriai ir nuostabiai atkurta to laikmečio atmosfera. Didžioji istorijos dalis pasakojama per pagrindinį veikėją, jis yra viso filmo ašis. Objektyvaus faktų ir detalių vaizdavimo čia nėra, visas veiksmas išsirutulioja palaipsniui, kartu su detektyvu tiriant bylą. Intriga išlaikoma iki pat pabaigos, įdėta keletas labai stiprių siužeto posūkių. Matant pirmą kartą, kiekvienas pasakojimo vingis tikrai nustebina ir priklausomai nuo juostos žiūrėjimo vietos, įtarimas krenta ant beveik visų pagrindinių šios istorijos dalyvių.

Tačiau, kad ir koks įdomus, tai nėra tik paprastas detektyvas. Iš tikrųjų tai – pesimistinis, liūdnas ir ciniškas filmas, pabaigoje palikta daug vietos apmąstymams. Suprasti ir įvertinti galima tik jį pamačius. Vienas geriausių Roman Polanski darbų. Mielai pažiūrėčiau dar ne vieną kartą – visai kitomis akimis nei pirmąkart.

Labai rekomenduoju!

Štai ir visas mano filmų trejetukas. Gero žiūrėjimo visiems, labai tikiuosi, kad patiks. Beje, kiekvienas paliktas atsiliepimas būtų labai sveikintinas ir laukiamas dalykas ;))) Iki greito!

Daugiau filmų rekomendacijų:

cotrynacecilia.com/paskutiniai-labiausiai-isimine-top-3-filmai-vol-1

JUMS GALI PATIKTI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *