Tradicinė indiška arbata su prieskoniais – Masala Chai

alt="Tradicinė indiška arbata su įvairiais prieskoniais."

Tradicinė indiška arbata Masala Chai – kupina prieskonių ir ypač tinkanti darganotam orui. Arbata slopina uždegimą, pasižymi antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu – saugo nuo peršalimo ir stiprina imunitetą. Be to, yra ir be galo skani!

Kartą paragavęs, negali sustoti… Mano atveju taip yra su Masala Chai arba Chai Masala – tradicine indų prieskonine arbata. Tai aromatingas, šildantis ir itin skanus gėrimas. Pastaraisiais metais visame pasaulyje jis yra labai išpopuliarėjęs, jau senokai Masala Chai užsisakyti galima ir ne vienoje Lietuvos kavinėje. Tiesa, dažniausiai ten yra tiekiama ne tradicinė arbata, o vakarietiškas ir daugeliui kavinių įprastas jos variantas – Chai Latte. Paprastai Chai Latte gaminama į kaitintą ir plaktą pieną, vietoje espresso kavos dozės, įmaišant iš anksto paruoštą tirpų arbatos mišinį. Į sudėtį dažnai įeina pieno puta.

Pagamintą Chai Latte mišinį turėjau nusipirkusi ir aš, kurį laiką ją darydavau namuose, kol vieną dieną nusprendžiau pasidomėti, kaip iš tikrųjų ruošiama autentiška Masala Chai. Pasirodo, kad nuo nulio patiems pasigaminti šios arbatos ne tik galima, bet tai padaryti yra labai paprasta! Pagal daugiametę tradiciją, Masala Chai ruošiama ant labai mažos ugnies lėtai virinant juodosios arbatos, pieno, aromatinių žolelių ir prieskonių mišinį. O tikrojo gėrimo skonis – nesulyginamas su jokiu maltu koncentratu. 

Šiek tiek apie prieskonius ir arbatos paruošimą…

Išbandžius begalę receptų ir atlikus ne vieną korekciją, dabar dalinuosi savo mėgstamiausiu Masala Chai paruošimo būdu. Pieno ir vandens proporcija išlieka pastovi, taip pat visada naudoju tokius pačius prieskonius bei jų santykį, juodosios arbatos kiekį.

Tačiau visų ingredientų neturint po ranka, prieskonių mišinį galima koreguoti pagal save. Vienų kiekį galima padidinti, kitų – sumažinti arba visiškai atsisakyti. Kaip labiausiai patinka ir pavyksta. :) Svarbiausia nepamiršti ir kartu įberti šiek tiek juodųjų pipirų – jie labai pagyvina, subalansuoja galutinį arbatos skonį!

Pieno mišinį virinti ant labai, LABAI mažos temperatūros, kad jis vos rusentų. Kitaip viskas gali staigiai išbėgti per kraštus, net nespėsite sureaguoti! :))) Kai kada gali tekti prikaistuvį visiškai patraukti nuo ugnies. Burbuliavimui kiek nurimus, Masala Chai ruošimą bus galima tęsti toliau. Kad būtų patogiau, labai siūlyčiau iš anksto pasiruošti ir visus prieskonius. Reikiamus jų kiekius susidėti į vieną indelį, vėliau visą jo turinį suberti tiesiai į puodą.

Dalis naudojamų prieskonių yra iškart sumalti, kitus susismulkinu pati. Nesmulkintą į puodą dedu vienintelę cinamono lazdelę. Be to, kad arbata kiek sutirštėtų, reikėtų įdėti bent šaukštelį cukraus arba kitokio saldiklio. Kadangi patys indai valgyti saldžiai tikrai mėgsta, tai net ruošdami arbatą cukraus negaili. :) Teko matyti receptą, kuriame keliems puodeliams arbatos jo kiekis viršijo 80 gramų!!!

Ir šiek tiek apie pieną…

Ruošdama Masala Chai visada naudoju paprastą pieną, daryti su augalinės kilmės variantu dar nebandžiau. Nemanau, kad tik pakeičiant vieną produktą kitu išeitų identiškai taip pat – tikroji gėrimo tekstūra yra ganėtinai kreminė. Vis dėlto ir augalinį pieną renkantis ši indiška arbata tikrai turi pavykti. Tik tokiu atveju siūlyčiau visiškai atsisakyti vandens ir gaminti vien iš pieno. Labai tiktų pagamintas iš anakardžių riešutų – savo konsistencija jis labiausiai primena įprastą karvės pieną.

Patiekalo ingredientai (2 porcijos):

Tradicinė indiška arbata su prieskoniais – Masala Chai:

  • 250 ml (1 stiklinės) vandens
  • 200 ml paprasto pieno
  • 2 valgom. šaukštų arba 2 supakuotų pakelių kokybiškos juodosios arbatos
  • 5 ankščių kardamono
  • 3 džiovintų gvazdikėlių
  • 1 lazdelės cinamono
  • 0.5 arbat. šaukštelio malto imbiero
  • 0.5 arbat. šaukštelio malto muskato riešuto
  • 1 arbat. šaukštelio rudojo cukraus arba kitokio saldiklio
  • žiupsnelio maltų juodųjų pipirų

Gaminimo eiga:

1. Iš anksto pasiruoškite savo prieskonių mišinį. Sutrinkite iš ankšties išlukštentas kardamono sėklytes ir džiovintus gvazdikėlius, į atskirą indelį susiberkite visus prieskonių ingredientus.

2. Prikaistuvyje užvirkite vandenį, jam užvirus suberkite juodosios arbatos arbatžoles ir prieskonių mišinį. Šiek tiek viską pavirkite, kad galėtų atsiskleisti prieskoniai.

3. Sumažinkite ugnį iki minimalios kaitros, supilkite pieną ir įdėkite šaukštelį pasirinkto saldiklio. Nuolat maišant užvirkite mišinį dar kartą. Stebėkite, kad verdant jis neišbėgtų – gali tekti trumpam visiškai atitraukti puodą nuo kaitros. Virkite bent 3 minutes, tol, kol dalis skysčio nugaruos, arbata ims tirštėti ir patamsės.

4. Tuomet išjunkite ugnį ir palikite Masala Chai ramiai pastovėti 10 minučių. 

5. Paruoštą gėrimą nukošiant išpilstykite tiesiai į stiklines. 

Skanaus!

JUMS GALI PATIKTI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *